Chow chow a alergia – czy sierść chow chow uczula?

W przypadku podatności na alergię, przed zakupem psa trzeba dokładnie sprawdzić, czy dana rasa psa nie spowoduje u nas objawów alergii. Jak w tym przypadku sprawdza się chow chow? Alergia z pewnością może się nasilić w przypadku posiadania tych psów.
Chow chow alergia

Chow chow a alergia

Czy psy rasy chow chow powodują alergię? Z pewnością nie są to psy polecane dla alergików. U osób podatnych na alergię psy tej rasy mogą ją wywołać lub pobudzić. Powodem tego jest sierć tych zwierząt. Są to zwierzęta posiadające wyjątkowo bujną sierść, którą bardzo często gubią, co może powodować u właścicieli tych czworonogów wzmożone objawy uczuleniowe. 

Na uczulenia spowodowane sierścią chow chow szczególne narażone są dzieci, u których objawy alergiczne mogą przyjąć szczególnie ostrą oraz nieprzyjemną formę.

Jeżeli zdecydujemy się na wzięcie zwierzęcia do domu i alergia na chow chow u nas wystąpi, powinniśmy czym prędzej oddać to zwierzę, ponieważ w przeciwnym razie pies może stosunkowo szybko przywiązać się do nas i rozłąka będzie bardzo bolesna, zarówno dla czworonoga, jak i dla nas samych.

Alergia na chow chow a mimowolny kontakt z psem

Zdarza się jednak, że z pewnych względów (zaliczyć do nich możemy np względy zawodowe) jesteśmy zmuszeni do dłuższego przebywania w towarzystwie chow chow. Co w takiej sytuacji możemy zrobić. Gdy mimo wszystko nie możemy zaprzestać kontaktu ze zwierzęciem, dobrym rozwiązaniem jest podjęcie leczenia alergii, np. poprzez immunoterapię, czyli tzw. odczulanie. Leczenie to polega na podskórnym podawaniu alergenu i trwa około trzech lat. Nigdy nie możemy mieć jednak pewności, że w naszym przypadku okaże się ono w pełni skuteczne. Najlepszym i pewnym rozwiązaniem jest jedynie unikanie kontaktu z czynnikiem, który powoduje alergię, czyli w tym przypadku z czworonogiem. Zobacz także:
Zobacz też:  Najlepsza sucha karma dla psa – jak wybrać?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też