Chow chow długość życia – jak długo żyją chow chow?

Gdy bierzemy pod uwagę zakup psa, z pewnością bierzemy pod uwagę także długość życia tego zwierzęcia. Jaka jest średnia długość życia chow chow? Co najczęściej powoduje przedwczesną śmierć zwierzęcia? Na pytania znajdziemy odpowiedzi w tym artykule.
Chow chow długość życia

Długość życia chow chow

Średnia długość życia chow chow to od 9 do 15 lat. Czas życia chow chow nie różni się niczym od standardowej długości życia psów tej wielkości. Z całą pewnością jednym z najważniejszych czynników, który odpowiada za to, jak długo będzie żyć nasz czworonożny przyjaciel jest fakt, w jakim otoczeniu przyjdzie mu żyć, czy jest dobrze karmiony i prawidłowo chowany. 

Psy tego gatunku są raczej odporne i raczej rzadko chorują, lecz tak, jak niemal każde zwierzę, także i chow chow podatne są na wiele różnych chorób, które mogą znacząco obniżyć ich długość życia. Najczęściej chow chow cierpią na choroby układu ruchu, który uniemożliwiając psu poruszanie się, zmusza w konsekwencji jego właścicieli do konieczności uśpienia zwierzęcia.

Choroby a długość życia psów chow chow

Choroby są znaczącym czynnikiem, który skraca życie, tak ludzi, jak i zwierząt. Nie inaczej jest w przypadku chow chow. Psy tej rasy najczęściej chorują na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych. To dość powszechna choroba, która dotyka psy tej wielkości. Postępuje ona powoli, lecz nieubłaganie i w ostateczności sprawia, że pies nie może chodzić, a nawet wstać. Alternatywą może być w tej sytuacji wózek dla psa lub nosidło, dzięki któremu możemy zabierać go na spacery, lecz widok cierpiącego zwierzęcia powoduje, że wielu właścicieli chce skrócić ich męki. Chow chow chorują równie często na niewydolność trzustki. Ta ciężka i trudna do wyleczenia choroba również zbiera straszne żniwo wśród psów tej rasy. Zobacz także:
Zobacz też:  Czy chow chow może być na dworze?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *