Chow chow – poznaj opinie na temat tej rasy

Chow chow to pies, który ma styl bycia typowego samotnika. Mówi się, że sprawdzi się dla osób mało aktywnych, lubiących leniuchować. Lubi przebywać w domu oraz świetnie go pilnuje – sprawdza się w roli stróża. To tylko niektóre z opinii hodowców i właścicieli psów rasy chow chow. Więcej informacji na temat usposobienia tych psów znajdziesz w niniejszym artykule.
chow chow opinie

Chow chow – jakie mają usposobienie?

Hodowcy mówią o chow chow, że są to koty urodzone w skórze psa – ponieważ rasa ta jest bardzo skryta, niezależna i rzadko okazuje uczucia. Przywiązuje się do jednego właściciela i dopiero po czasie jest w stanie pokazać mu, że jest do niego przywiązany. Z pewnością na szacunek i uznanie chow chow trzeba sobie zasłużyć. Jeżeli zbyt ostro lub niesprawiedliwie go potraktujemy, zapamięta doznaną krzywdę na długo a może nawet na zawsze. Psy rasy chow chow lubią samotność, spokój i ciszę. Nie przepadają za długimi zabawami, więc nie będą dobrym kompanem dla dzieci. Jeżeli nie będą one zbyt natarczywe, zaakceptuje je, ale nie jest skory do zabaw. 

Chow chow – czy wychowanie psa tej rasy jest trudne?

Hodowcy i właściciele psów rasy chow chow, mówią o nich, że są to zwierzęta niesamowicie niezależne oraz uparte. Należą do trudnych do wychowania, dlatego nie nadają się dla osób, które nie mają doświadczenia w wychowywaniu psów. Chow chow nie poddaje się łatwo szkoleniu – podczas treningu należy wykazać się cierpliwością, stanowczością ale tez łagodnością, aby nie zniechęcić pupila. Psy tej rasy są inteligentne, ale nie będzie wykonywać komend od razu – będzie się zastanawiał, czy opłaca mu się być posłusznym. W szkoleniu chow chow najważniejsze jest zdobycie zaufania psa i nawiązanie z nim więzi. Pod żadnym pozorem nie należy się denerwować na zwierzę i okazywać jakichkolwiek zachowań agresywnych. Psy rasy chow chow powinny być socjalizowane od szczenięcia, dzięki temu będzie łatwiej je wyszkolić i ułożyć. 

Zobacz też:  Chow chow - cena. Ile kosztuje pies rasy chow chow?

Chow chow – zalety i wady 

Przed zakupem psa rasy chow chow warto zapoznać się z opiniami na jego temat. Osoby, które zajmują się opieką nad psami tej rasy, zwracają uwagę na wiele zalet i wad jakie posiadają. Przed decyzją o nowym członku rodziny należy przemyśleć, czy wady rasy nie będą stanowiły zbyt dużej przeszkody w naszym życiu. 

Zalety psa rasy chow chow:

  1. Bardzo spostrzegawczy i bystry.
  2. Dobrze pilnuje domu, sprawdza się jako pies stróżujący. 
  3. Jest wierny i oddany
  4. Nie potrzebuje dużo ruchu, jest leniuchem.
  5. Dobrze znosi samotność.

Wady psa rasy chow chow:

  1. Wymaga dużo pielęgnacji, ponieważ posiada bujną, wymagającą sierść.
  2. Mocno linieje w okresie jesienno-zimowym.
  3. Niektórzy przedstawiciele rasy nie lubią dzieci.
  4. Jest bardzo niezależny, uparty i dumny. 
  5. Czasami ma skłonność do agresji.


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też