Chow chow – posiada sierść czy włosy?

Posiadacze piesków rasy chow chow, którzy nie są zbytnio zaznajomieni z wieloma informacjami dotyczącymi ich psów mogą zadawać sobie pytanie, czy chow chow posiada sierć, czy włosy? W niniejszym artykule odpowiemy na to pytanie.
chow chow posiada sierść czy włosy

Czy chow chow posiada sierść czy włosy?

Odpowiedź na pytanie, czy chow chow posiada sierść czy włosy moźe być jedna. Odpowiadamy zatem. Chow chow posiada sierść. Wspomniana sierść może jednak przysporzyć nam sporo pracy, jeżeli zależy nam zatem, aby nasz piesek wyglądał estetycznie i ładnie.

Jak dbać o sierść chow chow?

Aby nasz czworonóg wyglądał estetycznie, powinniśmy dbać o sierść chow chow. Należy go regularnie czesać. Najlepiej, abyśmy robili to średnio raz w tygodniu. Jest to nie lada wyzwanie. Wymaga ona systematyczności i odpowiednich narzędzi. Pieska powinniśmy czesać przy pomocy drucianej szczotki, włosianej szczotki oraz specjalnych grzebieni. Psa nie należy nigdy czesać “na sucho”

Pieski chow chow występują w dwóch odmianach. Pierwsza z nich to odmiana o długiej sierści, która charakteryzuje się bardzo dużą gęstością.  Drugi typ to psy posiadające krótką sierść, która ma pluszową strukturę oraz nie jest dłuższa niż cztery centymetry. 

Problemy z sierścią chow chow – wygryzanie sierści

Psy rasy chow chow mają też liczne skłonności do uczuleń. co może powodować wygryzanie sierści przez pieska z okolicy ud lub ogona. Wygryzanie sierści przez chow chow spowodowane jest zazwyczaj przez złą dietę, różnego rodzaju pyłki lub detergenty. Dlatego też podczas czesania psa powinniśmy używać wyłącznie sprawdzonych preparatów. Z powodu częstych uczuleń nie zaleca się zbyt częstych kąpieli naszego czworonoga. Pamiętajmy również, że pomimo iż cow chow posiada bardzo gęste futro, to nie powinien on mieszkać na dworze.Zobacz także:
Zobacz też:  Chow chow cynamonowy — czym się wyróżnia?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też