Chow chow a waga – Ile może ważyć chow chow?

Niejednokrotnie kupując pieska, zależy na tym, aby z góry wiedzieć, jak duży będzie nasz czworonóg i ile będzie ważyć. Czasami zdarza się, że po prostu nie mamy siły prowadzić większego psa. Jak przedstawia się waga u chow chow? Odpowiedź w tym artykule.
Chow chow waga

Chow chow a waga 

Psy rasy chow chow, przynajmniej z wyglądu, zbliżone są do króla zwierząt. Niemniej jednak jest to jedyna kwestia, jaka łączy ze sobą te dwa wspaniałe zwierzęta. Pieski chow chow są zaliczane do średniej wielkości psów. Samiec osiąga wielkość średnio od 48 cm do 56 cm z kolei samica jest nieco mniejsza i liczy sobie od 46 cm do 51 cm. Waha chow chow to średnio od 20 kg do 30 kg. 

Wpływ na wagę chow chow ma przede wszystkim aktywność fizyczna zwierzęcia i jego tryb życia. Musimy wiedzieć, że chow chow nie zalicza się do wyjątkowych miłośników sportu, co sprawia, że prowadzi on raczej bierny tryb życia. Co ciekawe, psy tej rasy potrafią przesypiać nawet 18 godzin na dobę. Musimy więc zwrócić szczególną uwagę na to, aby nasza puchata kulka nie przybrała zbytnio na wadze.

Waga chow chow – jak nie dopuścić do otyłości?

Z racji, że chow chow nie lubi długich spacerów, kontrolować jego wagę możemy jedynie poprzez dobranie prawidłowej diety. Szczenięta tej rasy powinny być żywione nieco częściej niż dorosłe osobniki, tzn. około cztery razy na dobę. Osobniki dorosłe możemy karmić dwa razy na dobę. Najlepiej karmić się gotową karmą, zarówno suchą, jak i mokrą i nie podawać przekąsek między posiłkami. Należy zwrócić również uwagę na fakt, że chow chow ma bardzo wrażliwy układ pokarmowy, powinniśmy zatem zaopatrzyć się w karmę, która bierze to kryterium pod uwagę.

Jeżeli zachowamy prawidłowe zwyczaje żywieniowe i będziemy przestrzegać powyższych wytycznych, waga chow chow nie powinna odbiegać od ogólnie przyjętych norm wagowych dla tej rasy psów.

Zobacz też:  Chow chow panda - czym się wyróżnia?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też