Czy chow chow gubi dużo sierści?

Zdarza się, że biorąc psa do domu zależy nam na tym, aby był on możliwie niekłopotliwy pod względem czystości. Jak przedstawia się ta kwestia w przypadku chow chow? Czy chow chow gubi dużo sierści? Odpowiedź znajdziemy w artykule.
Czy chow chow gubi dużo sierści

Czy chow chow gubi dużo sierści?

Niewątpliwie, jeżeli nastawiamy się na tym, że biorąc psa chcemy zachować czystość w mieszkaniu – chow chow nie jest pod tym względem dobrym wyborem. Czy chow chow gubi dużo sierści? Psy tej rasy linieją zasadniczo dwa razy w ciągu roku. Mimo wszystko pewne niewielkie ilości sierści gubi praktycznie przez cały rok. Nie jest to więc idealny pies dla osób zmagających się z częstymi, nawracającymi alergiami. Ilość sierści, którą gubi to zwierzę w pewnych okresach może być aż nazbyt przytłaczająca.

W okresie silnego linienia naszego pieska należy zadbać o jego stosunkowo częste czesanie. Najlepiej wykonywać tę czynność codziennie.

Jak czesać chow chow?

Aby skutecznie czesać naszego psiaka przydadzą nam się pewne narzędzia. Z pewnością powinniśmy zaopatrzyć się w drucianą szczotkę, które ma gładko zakończone długie szpilki. Dzięki temu stosunkowo łatwo wejdzie ona w sierść naszego pupila. Powinniśmy posiadać też zgrzebło wyposażone w obrotowe, długie igły.  Podszerstek naszego psiaka charakteryzuje się bowiem częstym filcowaniem. Musimy zatem łatwo go rozczesać.  Musimy też posiadać również filcak na wypadek, gdyby doszło już do sfilcowania się sierści i powstały trudne do rozczesania kołtuny. Warto posiadać także co najmniej dwa grzebienie oraz twardą szczotkę, która może okazać się niezwykle przydatna podczas usuwania martwego włosia oraz różnego rodzaju zabrudzeń. 

Do czesania chow chow używajmy zawsze dedykowanych preparatów o właściwościach antyseptycznych. Pamiętajmy również, aby nie czesać psa “na sucho”.Zobacz także:
Zobacz też:  Chow chow kremowy — czym się wyróżnia?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też