Czy chow chow jest agresywny?

Kupując pieska chow chow często chcemy się dowiedzieć, czy chow chow jest agresywny? Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy w naszym domostwie znajdują się małe dzieci. W tym krótkim artykule udzielimy odpowiedzi na niniejsze pytanie.
czy chow chow jest agresywny

Chow chow a agresja

Chow chow jest psem stosunkowo trudnym do ułożenia. Jego cechą charakterystyczną jest dość duża nieufność wobec ludzi obcych, co przekładać się może na agresję w stosunku do nich. Dlatego też zaleca się, aby podczas spacerów psy należące do tej rasy chodziły na smyczy. Mogą one bowiem wykazywać agresję zarówno w stosunku do nieznajomych ludzi, jak i innych czworonogów.

Czy chow chow jest agresywny? To zależy od tego, jak swojego psa ułożymy. Powinniśmy od szczeniaka zapoznawać go z innymi ludźmi, zwłaszcza z najbliższą rodziną. Jeżeli bowiem tego nie zrobimy, w późniejszym okresie możemy mieć trudności związane np. z przyjmowaniem gości w naszym domu. Pies nie znając ich może zachowywać się w stosunku do nich agresywnie.

Klucz to dobra tresura

Kluczem do tego, aby nasz czworonożny przyjaciel rzeczywiście zachowywał się po przyjacielsku jest prawidłowa tresura zwierzęcia. Nie wolno izolować go nigdy od ludzi i trzymać w końcu. Psy tej rasy potrzebują długiej socjalizacji. Być może dobrym rozwiązaniem będzie wsparcie ze strony doświadczonego trenera lub behawiorysty.

Agresja chow chow nie przejawia się jednak w stosunku do domowników. Pies jest dzielnym stróżem i broni swojego stada. Jest on dobrym kompanem dla dzieci, lecz trzeba zauważyć, że zwierzęta te nie przepadają za zbytnimi czułościami. Jeżeli Twoje dziecko bardzo lubi tulić się do psów, należy przestrzec je, aby w przypadku chow chow tego nie robiło.

Pamiętajmy o jednym – w nieodpowiednich rękach chow chow może stać się agresywny.Zobacz także:
Zobacz też:  Szczeniaki chow chow - jakie są szczeniaki chow chow?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też