Czy chow chow może być na dworze?

Często kupując psa, kupujemy zwierzę w jakimś określonym celu. W wielu przypadkach posiadając dom jednorodzinny zamierzamy trzymać psa w ogrodzie, zabraniając wchodzenia mu do domu z różnych względu? Czy chow chow może być na dworze?
Czy chow chow może być na dworze

Czy chow chow może być na dworze?

Generalnie psy rasy chow chow mogą być trzymane zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Metraż naszego domu nie ma tu większego znaczenia, ponieważ nie są to psy nazbyt ruchliwe. Ważne jest jedynie, aby piesek miał w domu swoje własne miejsce, gdzie będzie znajdować się legowisko dla niego.

Powyższy akapit odpowiada nam w pewnym stopniu na pytanie, czy chow chow może być na dworze. Otóż pieski chow chow to wspaniali stróże, ale niestety nie mogą one mieszkać na dworze. Wynika to z faktu, że są to psy domowe, które, aby w sposób prawidłowy się rozwijać muszą mieć kontakt z człowiekiem. Dlatego nie mogą one być trzymane same na dworzu.

Dlaczego chow chow musi mieszkać w domu?

Chow chow należą do psów, które muszą żyć w otoczeniu człowieka. Są one bowiem niezwykle nieufne wobec obcych. Mimo faktu, że będziemy ich właścicielami, jeżeli będą mieć z nami jedynie sporadyczny kontakt, nawet w naszym kierunku mogą wykazywać przejawy agresji. To zwierzęta, które muszą socjalizować się z człowiekiem. W innym przypadku ich rozwój może zostać zaburzony, a same psy mogą popaść nawet w depresję.

Chow chow to psy kanapowe. Nie przepadają one za zbyt dużą ilością ruchu. Ciekawym jest fakt, że przesypiają one niemalże 18 godzin na dobę. Z powodu obfitego futra, nie można też wystawiać ich zbyt długo na zbyt gorące warunki pogodowe. Może to spowodować nawet przegrzanie się organizmu naszego czworonożnego przyjaciela. Chow chow powinien być wyprowadzany na niezbyt długie spacery kilka razy dziennie i taka dawka aktywności na świeżym powietrzu powinna mu całkowicie wystarczyć.

Zobacz też:  Ile żyją Chow chow?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *