Czy można strzyc chow-chow?

Chow-chow to rasa psów o bujnej gęstej sierści, która wymaga regularnej pielęgnacji. Aby zachować zdrowy i ładny wygląd futra chow- chow warto stosować odpowiednie zabiegi, które poprawią jej wygląd oraz kondycję. Jak należy dbać o sierść psa tej rasy? Czy chow-chow można strzyc?
czy chow chow można strzyc

Czesanie i usuwanie nadmiaru sierści. Czy można strzyc chow-chow?

Wśród zabiegów pielęgnacyjnych jakich wymaga gęsta i zawarta sierść psa chow-chow na pierwszym miejscu znajduje się czesanie. Rodzaj szczotki oraz czesania warto dopasować do wieku psa, ponieważ w zależności od niego jej struktura oraz grubość nieco się zmienia. Szczeniaki, a także roczne psy rasy chow chow posiadają cienką i gęstą sierść, którą należy wyczesywać delikatnie, w taki sposób aby nie powstały na niej nieładnie wyglądające kołtuny. Starsze osobniki, których sierść jest gruba i zwarta powinny być czesane nieco mocniej, można również użyć do zabiegu specjalnej szczotki o gęstszym włosiu. Najważniejsza jest jednak systematyczność, która pozwala nie tylko na regularne i kompleksowe pielęgnowanie, ale także zapewnia czworonogowi ładny wygląd. Czy można strzyc chow-chow? To pytanie, które zadaje sobie wielu właścicieli, a odpowiedź na nie jest bardzo prosta. Prawidłowe strzyżenie może przeprowadzić tylko doświadczony psi fryzjer. Jeżeli natomiast chcemy ostrzyc naszego pupila w domu warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do obcinania futra, który można zakupić w sklepie z akcesoriami dla zwierząt. Warto pamiętać, że strzyżenie powinno być przeprowadzane latem lub wiosną.

Czy można strzyc chow- chow po myciu sierści?

Spośród zabiegów pielęgnacyjnych bardzo ważne jest strzyżenie sierści, które zapewnia psu komfort oraz wygodę. Niezwykle ważne jest także regularne mycie sierści psa w przeznaczonym do tego celu szamponie, dzięki któremu futro jest aksamitne i nie tworzą się na nim kołtuny. Po kąpieli zawsze warto przeznaczyć pewną ilość czasu na wysuszenie sierści, nie wycierając jej ręcznikiem, tak aby futro chow-chow wyglądało świeżo i zdrowo. Czy można strzyc chow- chow po myciu sierści? Tak, wielu psich fryzjerów tak robi i jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem jak najbardziej można ostrzyc psa po kąpieli.

Zobacz też:  Chow chow lew - wygląd, pielęgnacja i historia


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też