Czy chow chow szczeka?

Często kupując psa, zwracamy uwagę na to, czy dany psiak będzie głośny, ponieważ mieszkamy np. w bloku i nie chcemy przeszkadzać sąsiadom. Czy chow chow szczeka? Jaki jest temperament tego psa? Odpowiedzi udzielamy w niniejszym, krótkim artykule.
Czy chow chow szczeka

Czy chow chow szczeka?

Pieski rasy chow chow charakteryzują się raczej spokojnym temperamentem. Na pytanie, czy chow chow szczeka, możemy odpowiedzieć, że jeśli już to niezbyt często. Są to psy spokojne, które zaliczają się do cichych zwierząt. Sprawia to, że doskonale nadają się do mieszkań w bloku, gdy zależy nam na tym, aby nie obudzić w nocy sąsiadów. Są też doskonałe do domów, w których znajdują się małe dzieci, które śpią tylko pod warunkiem, że w mieszkaniu panuje cisza.

Dlaczego chow chow może szczekać?

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych psów, chow chow może szczekać w przypadku stresu. Dziać się tak może zwłaszcza będzie się czegoś bać. Świetnym przykładem takiej sytuacji może być np. noc sylwestrowa. Chow chow szczeka też z powodu złości. Jeżeli np. rzuca zdenerwuje się zachowaniem innego psa bądź spotka na swojej drodze nieznajomych. Musimy tu zwrócić uwagę na fakt, że pieski chow chow nie przepadają zbytnio za osobami nieznajomymi i może to powodować u nich agresję. Aby uniknąć agresji u psiaka od początku jego życia powinniśmy socjalizować go z ludźmi.

Z reguły jednak chow chowy są ciche i nie powinny nam się na co dzień naprzykrzać. Jednakże w sytuacji, w której nasz piesek jest przesadnie agresywny lub strachliwy, co powoduje nadmierne szczekanie, powinniśmy w takiej sytuacji zasięgnąć opinii lekarza weterynarii bądź psiego behawiorysty. Być może konieczne będzie podawanie czworonogowi leków uspokajających bądź odbycie specjalne szkolenia, które może zmniejszyć agresję bądź strach u naszego zwierzęcia. Zobacz także:
Zobacz też:  Chow chow - co warto wiedzieć, decydując się na tą rasę
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też