Karma dla chow chow- jaką wybrać?

Jesteś właścicielem rasy chow chow i zastanawiasz się jak najlepiej zadbać o jego zdrowie? Pamiętaj, że karma dla chow chow to kluczowy element, aby Twój pupil cieszył się długim i zdrowym życiem! Poniżej znajdziesz szereg wskazówek, które pomogą Ci w wyborze właściwego pokarmu dla pieska.
karma dla chow chow

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z

Chow chow karma

Odpowiadając na pytanie jaka karma dla chow chow należy zaznajomić się z wymaganiami żywieniowymi rasy. Chow chow to rasa o spokojnym temperamencie, niewykazująca się dużą aktywnością fizyczną, dlatego należy zwrócić uwagę na odpowiednią podaż kalorii. Nadwaga jest jedną z najczęstszych chorób, na które cierpią psy tej rasy. Innymi problemami zdrowotnymi często występującymi u tej rasy są kłopoty ze skórą m.in egzema, uczulenia pokarmowe, schorzenia skórne o podłożu genetycznym immunologicznym, a także choroby stawów. Ze względu na często występujące alergie warto wziąć pod uwagę zakup karmy hypoalergicznej. Karma dla chow chow powinna być również lekkostrawna. Najlepiej jakby zawierała prebiotyki chroniące florę bakteryjną jelit, a także składniki wspomagające zdrową skórę i sierść takie jak: cynk, siemię lniane, kwasy omega 3 i 6.

Chow chow pielęgnacja

Dobra karma dla chow chow to kluczowy element pielęgnacji pupila, jednak nie jedyny. Ważne są również odpowiednie akcesoria dla chow chow. Należy pamiętać o dbaniu o sierść psa, która wymaga częstego, a nawet codziennego szczotkowania – w przypadku osobników z długą sierścią. Nie jest łatwo zapanować nad bujną sierścią chow chow. To zadanie z pewnością ułatwi Ci odpowiednio dobrana szczotka dla chow chow. Oprócz szczotkowania nasz piesek powinien być również kąpany, gdy się ubrudzi. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie myć psa środkami, które są przeznaczone dla ludzi. Rasa chow chow ma niezwykle delikatną skórę i zupełnie inne pH niż skóra człowieka, dlatego konieczny jest odpowiedni szampon dla chow chow. Kaganiec dla chow chow to kolejny ważny element wyprawki Twojego pupila, konieczny we wszelkich środkach transportu. Chow chow ma szeroką głowę oraz krótki pysk, dlatego dobór kagańca może być utrudniony. W dobrych sklepach zoologicznych dostaniesz kagańce fizjologiczne dedykowane właśnie tej rasie. Nie należy zapominać o wyposażeniu niezbędnym przy spacerach. Na spacer chow chow może wychodzić zarówno w szelkach jak i w obroży, jednak specjaliści rekomendują odpowiednio dobrane szelki dla chow chow. Wiele psów rasy chow chow (w szczególności młodych) ma tendencję do ciągnięcia smyczy podczas spacerów, dlatego obroża może być niewygodnym, a wręcz niebezpiecznym rozwiązaniem, gdyż pies może się podduszać. Ostatnim istotnym akcesorium w wyprawce dla Twojego psa jest legowisko dla chow chow. Psy tej rasy spędzają średnio 10-12 godzin w ciągu doby śpiąc, dlatego zapewnienie mu komfortowych warunków do wypoczynku jest niezwykle ważne.

Zobacz też:  Szampon dla chow chow - jaki wybrać?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też