Przeprowadzka z psem do nowego domu – jak przyzwyczaić czworonoga do nowego domu?

Kupno mieszkania wiąże się z przeprowadzką, która sama w sobie może być czymś bardzo stresującym. Trzeba pamiętać o tym, że dla czworonoga, który nie rozumie zmiany otoczenia, łatwo o wpadnięcie w panikę. Warto dołożyć starań do tego, aby przeprowadzka przebiegła sprawnie i szybko w celu zaoszczędzenia zwierzęciu dodatkowego stresu. Każdy czworonóg może reagować inaczej na nowy dom, ale zawsze można ułatwić mu aklimatyzację.

Jak przyzwyczaić czworonoga do nowego miejsca zamieszkania?

Jeśli odbiór mieszkania w Gdańsku został już zrealizowany, to pozostaje się spakować i przetransportować swoje rzeczy do nowego miejsca. Trzeba mieć na uwadze, że dla czworonoga przeprowadzka niekoniecznie będzie czymś ekscytującym. Najczęściej stanowi to stresujące przeżycie. Drastyczna zmiany otoczenia, pełnego nieznanych zakamarków i obcych zapachów, może spotkać się z różnymi reakcjami ze strony pupila.

W pierwszej kolejności zachęca się wyznaczyć strefę dla zwierzęcia. Potrzebuje on ustronnego miejsca na miski z wodą i jedzenia, legowisko, zabawki. Istotne staje się także ograniczenie dodatkowych wyrażeń do minimum. Niezbyt dobrym pomysłem będzie zorganizowanie parapetówki od razu po wprowadzeniu się do nowego lokum. Jest to dodatkowy stres dla pupila. Musi minąć trochę czasu na przyzwyczajenie się do nowego miejsca. Czworonóg powinien mieć swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń. W swoim tempie obwącha zakamarki.

Co ma znaczenie w przypadku przeprowadzki ze zwierzęciem?

Jeśli czworonóg ma się szybciej zaaklimatyzować w nowym mieszkaniu, to warto zachować podobieństwa. Można przykładowo umieścić legowisko pupila w mniej więcej takim samym miejscu, co w poprzednim domu, to samo dotyczy stawiania misek. W ten sposób zwierzak szybciej poczuje się jak u siebie, co zredukuje poziom stresu. Bardzo przydatne są także ulubione przekąski. Będą nagrodą za bycie grzecznym. Pomocne jest także wprowadzenie rutyny, która również pozwala się uspokoić. Warto wobec tego cały czas trzymać się dotychczasowego harmonogramu, czyli wychodzić z psem na spacery o stałych porach, to samo dotyczy zabawy, karmienia. Dobrze znane przedmioty z poprzedniego miejsca zamieszkania również pozwolą czworonogowi na zrelaksowanie się.

Artykuł promocyjnyZobacz także:
Zobacz też:  Wybierz idealne legowisko dla kota i spraw, by czuł się jak król!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też