Tresura chow chow – jak wygląda?

Rasa chow chow zdobywa coraz więcej miłośników na całym świecie, w tym także i w Polsce. Jak wygląda tresura chow chow? Na co zwracać uwagę podczas tresury tych psów i czy są one w łatwe do ułożenia? Tego dowiemy się z niniejszego artykułu.
Tresura Chow chow

Tresura chow chow – uwagi ogólne

Psy rasy chow chow są niezwykle inteligentne. Niemniej należą one raczej do psów trudnych do ułożenia. Wynika to przede wszystkich z ich charakteru. Charakteryzują się one niezależnością i nieufnością w stosunku do ludzi obcych. Jednocześnie są one niezwykle lojalne wobec swoich właścicieli i strzegą swojego domu. Mają silnie rozwinięty instynkt łowiecki. Tresura chow chow powinna być umiejętnie poprowadzona już od samego początku. Wady, które pies nabędzie w młodym wieku, później będzie nam bardzo trudno wyplenić. Jeśli nie wychowamy ich odpowiednio, negatywne cechy tych zwierząt mogą się uwypuklić, co stanie na przeszkodzie przyjaznej koegzystencji.

Chow chow lubią spacery, lecz powinny być prowadzone na smyczy, ponieważ bardzo lubią się oddalać i później trudno je do siebie przywołać. Psy należące do rasy chow chow są z reguły ciche i spokojne, nadają się do domu, w którym znajdują się dzieci.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas tresury chow chow?

Z pewnością nie wolno nam krzyczeć na naszego psa. Są to zwierzęta niezwykle pamiętliwe, które, gdy będziemy nadużywać swojej władzy nad nimi, z pewnością na długo zapamiętają sobie nasze złe zachowanie w stosunku do nich. Zwróćmy też uwagę, aby w trakcie tresury nie izolować chow chow od człowieka i trzymać go w kojcu. W przeciwnym razie stanie się on agresywny i nieposłuszny. Psy tej rasy nie są szczególnie wylewne, kochają swoich właścicieli, lecz nie spodziewajmy się, że będą nam okazywać przywiązanie do nas na każdym kroku. Zobacz także:
Zobacz też:  Chow chow - hodowla psów rasowych. Jak wybrać odpowiednią?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *