Chow chow a podobne rasy – które psy są podobne do chow chow?

Jeżeli jesteśmy miłośnikami psów rasy chow chow, z pewnością ucieszy nas informacja, że istnieje o wiele więcej psów, które wyglądają podobnie. Jak rasy są podobne do chow chow? Dowiemy się czytając niniejszy artykuł.
Chow chow a podobne rasy

Podobne rasy do chow chow – jest ich mnóstwo

Podobnych ras do chow chow jest wśród psów bardo dużo. Ten uroczy psiak jest niezwykle podobny do lwa, dzięki swojej bujnej grzywie. Niektórzy uwielbiają go za to, że przypomina puchatą, miłą w dotyku, włochatą kulę. Jakie więc rasy są podobne do chow chow?

Samojed

Te puchate psiaki to prawdziwe wulkany energii, które są bardzo przyjazne w stosunku do ludzi, w tym także i dzieci, co sprawia, że są one wykorzystywane zwłaszcza w dogoterapii. Ich charakterystyczny wyraz pyska sprawia, że wyglądają, jakby cały czas się do nas uśmiechały. Z tego powodu bardzo często nazywa się je “uśmiechniętymi psami północy”.

Eurazier

Eurazier nazywany jest również Eurazjerem lub po prostu Eurasian dog, czyli po prostu psem Euroazjatyckim. Rasa ta pochodzi z Niemiec i zyskała ogromną popularność na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat. Pieski te charakteryzują się bardzo bujnym owłosieniem, które nadaje mu wygląd pluszowego misia. Nadaje się do domów o dużej liczbie domowników, ponieważ bardzo lubi ludzi, jednak wybiera sobie jedną osobę, której szczególnie się słucha – swoistego przewodnika stada.

Mastif tybetański 

To kolejny bardzo puchaty przyjaciel człowieka, który, podobnie jak chow chow, zalicza się do psów stróżujących. Jest świetnym kompanem człowieka i przywiązuje się do niego. Jedynym aspektem, który nieco różni Mastifa tybetańskiego od chow chow jest masa ciała. Chow chow liczy sobie od 20 do 30 kg, podczas gdy Mastif tybetański potrafi osiągnąć wagę nawet 70 kg. To potężne, lecz przyjacielskie psy. Zobacz także:
Zobacz też:  Czy chow chow gubi dużo sierści?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też