Szczeniaki chow chow – jakie są szczeniaki chow chow?

Chow Chow – szczeniak o silnym charakterze. Aby zarówno opiekun, jak i zwierzę pokochali swoje towarzystwo, należy zapewnić psu odpowiednie warunki. Jakie wymagania ma pies typu chow chow szczeniak? Dowiedz się zanim podejmiesz decyzję o zakupie lub adopcji.
chow chow szczeniak

Chow chow szczeniak – co go wyróżnia

chow chow szczeniak co go wyróżnia

Chow chow to piękna rasa. Dostojnie i dumnie wygląda pies chow chow, szczeniak tej rasy jest uroczy i piękny. Nie wolno jednak zapominać, że chow chow szczeniak już od maleńkości wymaga dobrego prowadzenia i troskliwej opieki – od tego zależy zarówno jego zdrowie, jak i charakter.

Pierwszym co rzuca się w oczy patrząc na szczeniaczki chow chow to ich wygląd. Są to psy o wyjątkowej aparycji. To wyjątkowo udane połączenie lwa z pluszowym misiem. Ta egzotyczna rasa pochodzi z Chin. A wyjątkowy wygląd jaki mają zarówno chow chow szczeniaki, jak i dorosłe psy wiąże się z koniecznością odpowiedniej pielęgnacji.

Warto podkreślić, że rasa ta jest wyjątkowo wrażliwa na wysokie temperatury. Doskonale za to znosi mrozy – nie wymaga noszenia zimą kurteczek czy innych okryć wierzchnich. Troskliwej pielęgnacji wymaga sierść i skóra tych psów. Zarówno chow chow szczenięta, jak i osobniki dorosłe należy regularnie szczotkować i wyczesywać włosy. Ważne jest także regularne przecieranie fałd skóry wilgotną ściereczką.

Kąpiel i wysuszenie gęstej sierści psa rasy chow chow to nie lada wyzwanie. Może zająć nawet kilka godzin. W związku z tym, jeśli nie mamy doświadczenia, warto zdecydować się na regularne wizyty u psiego fryzjera. Nieodpowiednia pielęgnacja może wiązać się z chorobami skóry, na które chow chow są podatne.

Jak wychować szczeniaki chow chow

chow chow szczeniak wychowanie

Dobrze wychowane psy rasy chow chow odznaczają się spokojnym charakterem, ale i niezależnością. To pies z silnym charakterem, który stroni od czułości i nadmiernych pieszczot. Niemniej, wyróżnia go także wyjątkowa lojalność. Żyjąc w rodzinie wybiera sobie jednego opiekuna.

Zobacz też:  Czy chow chow jest agresywny?

Ważne jest aby chow chow szczeniak był socjalizowany już we wczesnym dzieciństwie. To rasa, która z rezerwą podchodzi do obcych – zarówno ludzi, jak i innych psów. Socjalizacja i odpowiedni trening społeczny minimalizuje ryzyko agresywnych zachowań w dorosłości. Psy pozbawione socjalizacji w młodym wieku mogą być trudnymi kompanami w dorosłości, a nawet przejawiać agresywne zachowania wobec ludzi i innych psów.

Warto podkreślić, że już chow chow szczenięta wykazują dużą dozę niezależności. Nie jest to rasa, od której da się wyegzekwować bezwarunkowe posłuszeństwo. To dumne zwierzęta, które są często także uparte. Trening ze szczeniakami chow chow to nauka nie tylko dla samych psów, ale i dla opiekunów. Pozwala odróżnić, kiedy chow chow szczeniak musi być bezwzględnie posłuszny, a kiedy można psu pozwolić na zdrową dla niego dozę niezależności. Zachowując balans w tej kwestii między chow chow a opiekunem nawiązuje się prawdziwa wieź.

Szczeniaki chow chow – jak je wybrać

Szczeniaki chow chow

Decydując się na rasowe szczenięta takie jak szczeniaczki chow chow należy liczyć się z kosztem. Zwykle sporym wydatkiem jest już sam zakup psa. Warto pamiętać, że kosztowne może okazać się także jego utrzymanie. W przypadku szczeniaków chow chow cena może być wysoka – ma na to wpływ wiele aspektów. Hodowle dbające o dobro zwierząt, dla których liczy się coś więcej niż zysk ponoszą spore koszty. Jest to jednak inwestycja w zdrowie szczeniąt chow chow.

Wybierając psa rasy chow chow hodowle dają także gwarancję, że rodzice szczeniąt nie cierpią i nie są traktowane jak maszynki do zarabiania pieniędzy. Miłośnicy psów doskonale wiedzą jakim zagrożeniem dla zdrowia i dobrostanu psów są pseudohodowle. Zawsze warto kupić szczeniaka ze sprawdzonej hodowli – chow chow szczeniaki bez rodowodu mogą być słabe, bardziej chorowite, a nawet posiadać wady genetyczne wynikające z błędów hodowcy.

Zobacz też:  Czy chow chow szczeka?

Zdarza się, że nawet rasowe psy z rodowodem muszą czasem zmienić właścicieli lub po prostu stają się bezdomne. W takich okolicznościach możliwe staje się aby chow chow szczeniaki za darmo adoptować. Najczęściej psy tracą dom z powodu nie przemyślanej decyzji o zakupie. Z tego względu zarówno przed zakupem, jak i przed adopcją psa zawsze należy poznać rasę. Upewnić się, że mamy czas i możliwość zapewnienia psu tyle uwagi i opieki ile potrzebuje. Biorąc psa bierzemy za niego odpowiedzialność na lata – nie zapominajmy o tym.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też