Chow chow a wielkość – jak duży jest chow chow?

Często, gdy zamierzamy kupić psa, kluczowym aspektem, który bierzemy wtedy pod uwagę jest wielkość naszego zwierzęcia. Jaka jest zatem wielkość chow chow? Na to pytanie udzielimy odpowiedzi w niniejszym, krótkim poradniku.
chow chow a wielkość

Chow chow – wielkość psa

Psy rasy chow chow swoim wyglądem przypominają króla sawanny. Wygląd to jednak jedyne co łączy ze sobą te dwa piękne zwierzęta. Chow chow zalicza się bowiem do psów o raczej średniej wielkości. Nie należą one do psów potężnych. Samce tej rasy osiągają zazwyczaj wielkość od 48 do 56 cm. Samice z kolei są nieco mniejsze i liczą sobie średnio od 46 do 51 cm. Średnia waga tych psów waha się zazwyczaj od 20 do 30 kg. 

Żywienie a wielkość naszego misia

Na wielkość chow chow zdecydowany wpływ ma dieta i sposób żywienia tego psiaka. Pamiętajmy, że pieski ten rasy niezbyt przepadają za sportem i długi spacerami, co sprawia, że często miewają one tendencje do tycia. Podawanie gotowych karm, zarówno tych mokrych, jak i suchych będzie najlepszym rozwiązaniem w zakresie karmienia. Chow chow to łasuchy, pamiętajmy zatem, aby nie dokarmiać ich między standardowymi porami przeznaczonymi na posiłki.

Młode chow chow powinniśmy karmić zazwyczaj cztery razy na dobę. Wymagają one nieco więcej żywności, znajdują się bowiem w okresie dorastania. Psa dorosłego powinniśmy karmić standardowo dwa razy na dobę. Najlepiej uczynimy, jeżeli będziemy podawać mu karmę przeznaczoną dla ras średnich lub dużych. Psy rasy chow chow charakteryzują się także stosunkowo wrażliwym układem pokarmowym. Dobrą decyzją może być zatem dobranie karmy, która uwzględnia ten czynnik. 

Jeżeli będziemy karmić naszego pieska w sposób rozważny i przestrzegać powyższych wskazówek, wielkość chow chow nie powinna wykroczyć poza dopuszczalne normy wagowe. Zobacz także:
Zobacz też:  Chow chow - posiada sierść czy włosy?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też