Ile żyją Chow chow?

Ile żyją chow chow i na co najczęściej chorują? Miłośników rasy chow chow z roku na rok przybywa. Zapewne, jeżeli masz zamiar zakupić tego pieska, chciałbyś dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Pomocny będzie zapewne niniejszy artykuł.
Ile żyją Chow chow?

Ile średnio żyją chow chow?

Długość życia chow chow wynosi zazwyczaj od 9 do 15 lat. Na średnią długość życia tych zwierząt wpływa przede wszystkim to, w jakich warunkach zwierzęta są utrzymywane oraz kwestia tego, czy zwierzęta nie chorują.

Musimy zwrócić uwagę na to, że psy tej rasy są stosunkowo podatne na różnego rodzaju choroby, co może przekładać się w ostateczności na to, ile żyją chow chow. Średnia długość życia psów rasy chow chow jest bardzo zbliżona do średniej długości życia psów tej wielkości. Przyczyną śmierci zwierząt bywają najczęściej choroby układu ruchu, które zmuszają właścicieli zwierząt do ich uśpienia.

Chow chow a długość życia – choroby mają na nie wpływ.

Chow chow są niezwykle podatne na wiele różnych chorób. Wśród nich, do jednej z najpoważniejszych możemy zaliczyć chorobę zwyrodnieniową stawów, która może uniemożliwić naszemu zwierzęciu poruszanie się, co w konsekwencji może doprowadzić do konieczności uśpienia naszego ukochanego pupila. 

Do innych stosunkowo częstych chorób, na które zapadają chow chow możemy zaliczyć też dysplazję stawów biodrowych, a także łokciowych. To schorzenie bardzo charakterystyczne dla ras większych, które postępuje i powoli, acz konsekwentnie uniemożliwia psu chodzenie. Podobnie, jak w przypadku chorób zwyrodnieniowych, ma to przełożenie długość życia chow chow. 

Psy tej rasy zapadają również często na zewnętrznowydzielniczą niewydolność trzustki. Ta groźna choroba jest bardzo trudna do wyleczenia, w konsekwencji doprowadza ona do śmierci zwierzęta. Psy tej rasy ponadto często chorują również na jaskrę oraz zaćmę.Zobacz także:
Zobacz też:  Czy chow chow może być na dworze?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *