Legowisko dla chow chow — które wybrać?

Wybór legowiska dla chow chow często stanowi wyzwanie. Właściciel lub przyszły właściciel pupila zadaje sobie pytanie, czy pies polubi nowe legowisko i czy będzie chciał w nim spać. Przy wyborze legowiska dla chow chow należy przede wszystkim kierować się wygodą psa, jednak część z dostępnych łóżeczek dla psów jest wykonana ze specjalnych materiałów, które ułatwiają utrzymanie legowiska w czystości, a nawet czasami mogą poprawiać stan zdrowotny psa. Czym warto się zainteresować podczas wyboru legowiska dla chow chowa?
Legowisko dla chow chow

Cechy najlepszego legowiska dla chow chow

Przy wyborze legowiska dla chow chow, warto znać wymiary swojego psa, gdy ten odpoczywa. Szacuje się, że najlepsze legowiska powinny mieć o ok. 10-20 cm więcej, niż rozmiar czworonoga, by czuł się w legowisku komfortowo. Najczęściej wybiera się legowisko o wymiarach 80×50 cm, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że pies w legowisku powinien móc swobodnie położyć się na boku. Dlatego w tych wymiarach nie powinny zaliczać się podwyższone boki. Warto zainteresować się legowiskami z wysokimi bokami, które zapewniają psu poczucie bezpieczeństwa. Warto, by legowisko dla chow chow było wykonane z solidnego materiału, który wytrzyma etap niszczenia u szczeniaka. Warto również zadbać o komfort starszych psiaków czy takich z problemami związanymi ze stawami lub kręgosłupem, zakupując legowisko z pianką ortopedyczną. Dostosowują się one do kształtu ciała pupila, odciążając jego kręgosłup. 

Jak dobrać model legowiska dla chow chow?

Przy wyborze modelu legowiska, warto przez moment poobserwować psa i zobaczyć, w jakiej pozycji śpi. Jeśli śpi zwinięty w kłębek, dobrym wyborem będzie okrągłe lub zamknięte legowisko. Przy bojaźliwych psach, poczucie bezpieczeństwa zapewnią im wysokie boki lub legowisko w kształcie domku. Dla psa, który lubi rozłożyć się na boku, najlepszy będzie materac lub dywanik. 

Legowisko dla chow chow — dywan dla psa

Na rynku dostępne są również dywany dla chow chow. Stworzone są one z trzech różnych warstw, każda z nich spełnia osobną funkcję. Od strony wewnętrznej posiadają miękką wyściółkę, która jest przyjemna w dotyku, nietoksyczna i najczęściej hipoalergiczna. Drugą warstwą jest oddychający materiał, który odprowadza wilgoć i zapewnia psu ciepło. Trzecią jest mata antypoślizgowa, zapobiegająca przesuwaniu się legowiska. Takie rozwiązanie jest przydatne dla osób, które sporo podróżują ze swoim psem, bo dywanik jest lekki, łatwy w transporcie oraz przyjemny w czyszczeniu.

Zobacz też:  Szampon dla chow chow - jaki wybrać?

Legowisko dla chow chow — pianka ortopedyczna

Legowisko z pianki ortopedycznej jest szczególnie dobrym wyborem dla psów, które cierpią na bóle mięśni, stawów lub problemy z kręgosłupem. Dzięki piance ortopedycznej odciążane są odcinki ciała psa, które są szczególnie narażone na ból, pozwalają czworonogowi odczuć ulgę i są bardziej komfortowe, niż standardowe legowiska. Pokrowiec, który oddziela piankę od środowiska zewnętrznego, jest łatwy w czyszczeniu oraz odporny na rozdzieranie. Ma cechy pokrowca wodoodpornego, który można prać w pralce. 

Chcesz więcej?

Jeśli zainteresował cię temat legowiska dla chow chowa, pewno zainteresują Cię również inne nasze artykuły dostępne na stronie: Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też