Chow chow husky – jak wygląda?

Chow chow jest często spotykaną rasą psów, jednak wielu hodowców tworzy ciekawe mixy dwóch ras, dzięki czemu powstają nowe rodzaje tej rasy. Takie jak na przykład Chow Chow Husky.
chow chow husky

Istnieją m.in. chow chow panda, chow chow miniaturka, chow chow  lew oraz chow chow labrador. Nie należy jednak mylić mixów tych ras z psami nierasowymi, tzw. kundelkami. Wszystkie wyżej wymienione mieszanki pochodzą ze sprawdzonych hodowli. Dopuszczane są tylko te psy, które posiadają rodowód oraz mają rodziców tzw. “czystej krwi”. Warto poznać rasę chow chow husky – te urocze psiaki podbiją serca każdego fana czworonożnych pupili.

Chow chow husky – wygląd

Rasa chow chow husky jest wyjątkowo podobna do klasycznej rasy chow chow. Psy tej rasy mają gęstą sierść, ale nieco mniej obfitą, niż u chow chow. Składa się z podszerstka oraz sierści. Mimo tego psy tej rasy nie linieją tak łatwo. Warto jednak stosować specjalny rodzaj szczotki, która zapobiegnie filcowaniu się sierści. Od klasycznego chow chow, chow chow husky różni się nieco dłuższym pyszczkiem oraz bardziej spiczastymi uszkami. Często mają rusy, biszkoptowy albo biały kolor, z odrobiną rudych refleksów. Są również nieco wyższe w kłębie od chow chow oraz ma dłuższy ogon, który jest również mniej zwinięty ku górze. W przeciwieństwie do chow chow lew oraz chow chow tygrys, ta rasa jest nieco “szczuplejsza” i ma węższy rozstaw łap. To piękne i bardzo puchate psy, które na pewno zachwycą niejednego hodowcę.

Chow chow husky – usposobienie i dieta

Chow chow husky, podobnie jak chow chow labrador oraz chow chow panda, potrzebują dużej ilości zabawy oraz treningu, najlepiej od szczenięctwa. To dość wymagająca rasa, ale jednocześnie bardzo skłonna do współpracy. Uwielbiają dużo spacerów oraz bieganie wraz z właścicielem. Proste sztuczki nie są dla nich problemem, o ile szkolenie będzie odbywało się regularnie.

Zobacz też:  Chow chow cynamonowy — czym się wyróżnia?

Ta rasa psów ma przyjacielskie usposobienie, ale konieczne jest tresura oraz dyscyplina. Warto używać przysmaków do dyscyplinowania psa oraz zachęcania do nauki różnych komend. Warto być cierpliwym, ponieważ te psy są wyjątkowo energiczne i szybko się rozpraszają. Lepiej więc sprawdzi się krótki, ale regularny trening, np. około 20 minut dziennie. 

Są to psy odpowiednie dla osób aktywnych, ale niekoniecznie dla małych dzieci. Warto przyzwyczaić psa do obecności dziecka oraz przebywać z psem i dzieckiem w jednym pomieszczeniu, by móc zareagować, gdy pies zbyt energicznie będzie chciał bawić się z maluchem. 

Mimo swojej dość żywiołowej natury są to psy o wspaniałym charakterze, bardzo wierne i wesołe. Nie lubią nudy i rutyny. Uwielbiają dłuższe spacery oraz odkrywanie nowych miejsc. Na pewno dobrym pomysłem będzie zmienianie tras spacerów co jakiś czas, co sprawi psu wiele radości.

Podobnie jak inny mieszaniec chow chow lub chow chow miniaturka, psy tej rasy wymagają dużo miłości oraz odpowiedniej karmy, z małą ilością zbóż. Warto zadbać o urozmaicenie diety za pomocą gotowanych warzyw, np. marchewki. Chow chow husky mogą również jeść gotowaną wątróbkę oraz wołowinę. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też