Chow chow miniaturka – opis, usposobienie, charakterystyka, opinie

Przed decyzją o zaopiekowaniu się czworonogiem rasy chow chow miniaturka, warto dowiedzieć się o jego wyróżniających cechach i charakterze. Na wszystkie pytania odnośnie ceny, opinii, osobowości i wyglądu, odpowiesz sobie po przeczytaniu tego artykułu.
chow chow miniaturka

Czym charakteryzuje się chow chow miniaturka?

Wywodzący się z Azjatyckiego kontynentu chow chow, przez całe wieki był psem stróżującym i myśliwskim. Na pozostałych kontynentach, zaczął pojawiać się dopiero po II Wojnie Światowej.

Chow chow miniaturka to jedynie nazwany rodzaj a nie odrębna rasa. Nazwa wzięła się od wysokości w kłębie, która wynosi 48-56 cm, a u suczki 46-51 cm

Rasę mini chow chow charakteryzuje :

  • bujna, prosta, gęsta, obfita i odstająca sierść
  • włoski są mają pluszową strukturę
  • kolor może być : biały, czarny, niebieski, cynamonowy, rudy lub kremowy
  • na szyi tworzy się grzywa, a na udach portki lub bryczesy w przypadku odmiany długowłosej

Dbanie o sierść tej rasy jest szczególnie ważne i wymaga regularnego i zaangażowanego szczotkowania, najlepiej z użyciem odpowiednich płynów. Taki zabieg pozwoli na zachowanie idealnego wyglądu ale też będzie chronić czworonożnego przyjaciela przed infekcjami.

Oprócz zabiegów stylizacyjnych, należy pamiętać o ważnych dla jego zdrowia szczegółach, m.in. : 

  • codzienne szczotkowanie zębów
  • regularne przemywanie oczu

Przykłady psów typu mini chow chow :

Jaka jest cena miniaturki chow chow?

Zdecydowanie, rasa ta nie należy do najtańszych. Bierze się to z ich zapotrzebowania i szczególnie wymagającej opieki. Hodowle biorąc to pod uwagę, liczą się z wyraźnym kosztem. Cena takiego pieska to przeważnie coś pomiędzy 4000 a 6000 zł. 

Mimo to, można spotkać się z ofertami, sięgającymi nawet 12000 zł. Z czego wynika tak znacząca różnica? Bardzo często hodowle dbające o specyficzny i oryginalny wygląd tych psów, mają świadomość ich atrakcyjności i cen.

Zobacz też:  Chow chow labrador- niezwykły mieszaniec chow chow

Charakter psa rasy chow chow

To co musisz wiedzieć już na początku – mówimy o rasie o szczególnym charakterze. Z pewnością nie są to psy uczuciowe i wylewne. Mimo sympatii i przywiązania do właściciela, nie koniecznie będą to jakkolwiek okazywać. Wyróżnia się też okazywaniem niechęci do obcych i z pewnością nie pozwoli wejść na teren obcej osobie.

Miniaturka rasy chow chow nie należy do grona psów, określanych jako rodzinne. Jeśli posiadasz dzieci, warto się jeszcze nad tym mocno zastanowić. Mimo swojego specyficznego charakteru i pozorów, potrzebuje dużo kontaktu z człowiekiem, ponieważ izolacja budzi u niego sporą agresję.

Mini chow chow to pies, który nie będzie wymagał i dopominał się dużej ilości ruchu. Jednak mimo to warto pamiętać o tym, że bardzo istotne będą codzienne nawet krótkie spacery.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też