Chow chow panda – czym się wyróżnia?

Rasa chow chow panda, cieszy się ogromną popularnością, ze względu na niesamowite podobieństwo, do przesympatycznych niedźwiedzi bambusowych. Największe grono zwolenników, można znaleźć przede wszystkim w Azji – Chinach i Japonii.
chow chow panda

Pies wyglądający jak rodzeństwo pandy?

Rasa tych przesympatycznych czworonogów, zdecydowanie wyróżnia się wyjątkowym i charakterystycznym wyglądem. Wizualne szczegóły, powstały przez ogromny wkład ludzi, poprzez liczne zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne.

Ważne aby pamiętać, że wygląd, pies rasy chow chow panda, zawdzięcza przede wszystkim wizytom u profesjonalnego fryzjera i specjalnym ingerencjom kosmetycznym. Zabiegi polegające na czesaniu czy farbowaniu sierści, pozwalają uzyskać pożądany i oryginalny efekt.

Jakiej pielęgnacji potrzebuje pies chow chow panda?

Wyróżniają się przede wszystkim, piękną, gęstą i bujną sierścią. Jej zadbanie wymaga zdecydowanie regularnego szczotkowania. Warto posilić się specjalnie przeznaczonymi do tego płynami.

Taki zabieg nie tylko pozwoli zachować wyjątkowy wygląd ale też uchroni czworonożnego przyjaciela przed infekcjami grzybiczymi lub niechcianymi bakteriami.

Oprócz zabiegów stylizacyjnych, należy pamiętać o ważnych dla jego zdrowia szczegółach, m.in. : 

  • nawyk codziennego szczotkowania zębów
  • regularne przemywanie oczu, ponieważ mogą dość często łzawić

Stylizacja rasy chow chow panda

Charakterystyka tych psów, jak już wcześniej zostało powiedziane, wymaga ręki ludzkiej i mechanicznych zabiegów. Dlatego też, zachowanie oryginalnego wyglądu przypominającego chow chow pandę, nie da się zachować bez farbowania.

Mimo wszystko, ten temat wzbudza ogromną ilość kontrowersji. Dlaczego? Ponieważ jest to spora ingerencja na ciele zwierzaków. Farby to wciąż : 

  • chemia wpływająca na podrażnienia
  • przyczyna wielu chorób, ponieważ psy mają tendencje do oblizywania sierści

Czy można zachować bezpieczeństwo psów, decydując się na farby?

Przede wszystkim, najważniejsze to zastanowić się czy warto za wszelką cenę, upodabniać pupila do pandy. Można oczywiście zadbać o dobór składników farby, stosować się do czasu zabiegu i doświadczenia profesjonalistów. 

Zobacz też:  Strzyżenie psa rasy chow chow — jak się za to zabrać?

Jednak w momencie kiedy nie jesteśmy przekonani do podjęcia się zabiegów, można poświęcić czas i znaleźć hodowlę, w której z zamiarem hodowane są psy upodobnione do pandy.

Co warto wiedzieć o chow chow pandzie?

Psy tej rasy, nie należą do najbardziej aktywnych. Zaskakują jednak, wyraźnym zaznaczeniem własnej niezależności. Psy chow chow panda, bywają uparte i często gdy wybiorą jednego opiekuna, mogą zupełnie nie słychać pozostałych.

Wymagają sporo troski i uwagi nie tylko ze względu na wygląd. Przez ich kapryśność i unikanie nadmiaru aktywności, potrzebują odpowiedzialnego i cierpliwego właściciela. Dodatkowo należy liczyć się z tym, że czworonogi tej rasy, zmagają się m.in. : 

  • schorzenia skóry
  • podwinięcia powiek
  • zaćma
  • choroby trzustki
  • uszkodzenia stawów

Odmiany psów rasy chow chow :Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też