Chow chow mieszaniec — opis, charakterystyka, zdjęcia

Chow chow mieszaniec jest połączeniem chow chowa z inną rasą, dzięki czemu uzyskuje się zupełnie nowe połączenie nie tylko wizualne, ale również pod względem charakteru. Są to zwykle psy lojalne wobec właściciela lub rodziny, często wymagają dużo pracy szkoleniowej oraz nieufne wobec obcych. Jednak dużo cech zależy od drugiego rodzica, który może przekazać mu swoje pozytywne cechy. Poznaj bliżej najpopularniejsze mieszanki chow chow!
Chow chow mieszaniec

Chow chow mieszaniec — charakter. Czym cechują się mieszańce chow chowów? 

Chow chow mieszaniec cechują się czułością, lojalnością i inteligencją. Ich cechy osobowości i cechy behawioralne zależą od tego, jaka druga rasa jest ich rodzicem. Psy te są pewne siebie i uparte, dorastają również do sporych wielkości. Najczęściej są one krzyżowane z rasami pracującymi, dzięki którym utrzymują swoją wysoką aktywność i chęć do pracy, dodatkowo często wzrasta ich podatność na szkolenie. Mieszanki chow chow często lubią bliskość innych domowników, a poprzez dobrą pracę szkoleniową mogą stać się bardziej ufne i akceptujące obcych i inne zwierzęta. 

Chow chow mieszaniec — lista najpopularniejszych mieszańców

Chow chow mieszaniec może powstać dzięki krzyżowaniu chow chowa z innymi rasami, jednak niektóre rasy są szczególnie często wybierane przez osoby, które zdecydowały się na skrzyżowanie chow chowa. Poniżej znajdują się opisy najpopularniejszych mieszańców chow chowa.

Chow chow x husky syberyjski (chusky)

Chow chow mieszaniec z husky jest osobnikiem będącym połączeniem dwóch psów do pracy. Należy zapewnić im odpowiednią dawkę pracy, zarówno fizycznej, jak i umysłowej podczas częstych treningów. Takie psy są opisywane jako niezależne, ale bardzo sympatyczne, energiczne oraz odważne. Są jednak wymagające w utrzymaniu oraz mają charakter, z którym początkujący może sobie nie poradzić. 

Zobacz też:  Chow chow panda - czym się wyróżnia?

Chow chow x labrador retriever (chabrador)

Nie jest to popularna krzyżówka wśród hodowców. Są to lojalne, czułe i kochające psy, które są niezwykle inteligentne, dlatego potrzebują dużo uwagi ze strony swojego właściciela. Czasami jednak są określane jako nieprzewidywalne, a nieodpowiednio socjalizowane mogą być nawet agresywne. Są jednak podatne na szkolenie, pomimo że cały czas będą potrzebować nadzoru przy interakcjach z innymi zwierzętami domowymi. 

Chow chow x golden retriever (golden chow)

Takie połączenie chow chowa skutkuje powstaniem przyjaznego, łagodnego i inteligentnego potomstwa, które są niezwykle rodzinne i lubią się czuć częścią stada. Jest nieufny wobec obcych, jednak łatwo zdobywa się zaufanie mieszańca. Jest to pies należący do aktywnych, dlatego będzie idealny jako towarzysz wędrówek lub codziennego biegania. 

Chow chow x owczarek niemiecki (chow shepherd) 

Chow chow mieszaniec z owczarkiem niemieckim jest uparty, dlatego potrzebuje doświadczonego właściciela, który pomoże mu przełamać tę wadę charakteru. Pod tą cechą kryje się wrażliwy i słodki pies, który wymaga bardzo dużo ćwiczeń. Najlepiej, by właściciele takiej krzyżówki posiadali dom z dużym ogrodem, w którym pies może się wybiegać, jednak należy pamiętać, by zapewnić psiakowi odpowiednią dawkę pracy fizycznej i umysłowej z człowiekiem. 

Chow chow x akita (akita chow)

Połączenie dwóch niezależnych psów skutkuje niezależnym potomstwem, dlatego należy poświęcić dużo czasu na szkolenie takiego pieska. Dzięki naturalnej inteligencji akity, łatwo można ich szczenięta nauczyć różnych sztuczek. Nie są to może najmilsze psy, jednak są niezwykle lojalne wobec właścicieli. 

Chow chow x american pit bull terrier (pitchow)

Jest to mieszanka wymagająca bardzo dużo uwagi i pracy poświęconej na prawidłowe szkolenie. Wymaga wielu sesji treningowych, są również nieufne wobec obcych, dlatego potrzebują dobrze przeprowadzonej socjalizacji. Są to jednak wspaniałe i lojalne psy, które dużo wymagają od siebie oraz od właściciela. 

Chow chow x buldog amerykański (american chowdog)

Są to urocze mieszańce chow chowa, które są bardzo przywiązane do właściciela i bliskich osób. Warto poświęcić dużo czasu na szkolenie szczeniaka, ponieważ mają one tendencje do bycia upartymi. Są to psy o umiarkowanym zapotrzebowaniu na aktywność, a także dobrze tolerują inne zwierzęta, jeżeli były wychowywane razem z nimi. 

Zobacz też:  Chow chow tygrys - charakterystyka i zdjęcia

Chow chow x rottweiler (chow rottweiler, rottie chow)

Rottie chowy są niezwykle lojalne i odważne, świetnie sprawdzają się jako psy stróżujące dzięki tym cechom oraz swojej inteligencji. Są również czujne, jednak uwielbiają spędzać czas z bliskimi. Są łagodne i cierpliwe, dobrze radzą sobie z dziećmi, jednak mogą być powściągliwe wobec obcych. 

Chow chow x samoyed (samoyed chow)

Psy pochodzące z takiej krzyżówki wymagają zajętego grafiku oraz dużo uwagi. Uwielbiają być zajęte przez cały dzień, sprawdzą się również jako psy stróżujące. Potrzebują dużo regularnych ćwiczeń, mogą być powściągliwe w okazywaniu uczuć. Nie zmienia to faktu ich ogromnej lojalności, która sprawia, że zrobią wszystko dla każdego członka swojej rodziny. 

Chow chow x pomeranian (pom chow, chow pom)

Energiczne mieszanki chow chowa wymagają sporo uwagi, są również figlarne oraz inteligentne. Dużym plusem jest ich podatność na szkolenie, jednak wciąż mogą pozostawać nieufne wobec obcych ludzi i psów. Po ciężkim dniu pracy i zabawy uwielbiają się przytulić do swojego opiekuna na kanapie. 

Chow chow x border collie (border chow)

Są to niezwykle inteligentne psy, które wymagają aktywnego właściciela. Zawsze pełne energii border chowy potrzebują dużo uwagi, spacerów oraz pracy umysłowej. Mieszańce są bardziej niezależne od border collie, jednak lubią przebywać wśród swoich ludzkich towarzyszy, chociaż czasami potrafią ukazać swoją bardziej złośliwą stronę. 

Chow chow x pudel (chowdoodle, chowpoo)

Od strony pudla, przejęły niezwykłą inteligencję oraz przywiązanie do członków rodziny, dodatkowo są aktywne i chętnie angażują się w zabawy. Od strony chow chowa przejęły lojalność i nieufność wobec obcych. Dodatkowym atutem takich mieszańców jest fakt, że dużo mniej linieją. 

Chow chow x berneński pies pasterski (berner chow)

Takie mieszańce chow chowów są bardzo czułe i delikatne, są również polecane dla rodzin z dziećmi. Jako połączenie dwóch ras pracujących, mają duże zapotrzebowanie na pracę fizyczną i umysłową, dlatego są świetnym towarzyszem długich spacerów. Jednak przez ich gęstą sierść, nie są polecane w regionach o cieplejszym klimacie, za to doskonale poradzą sobie z mrozami. 

Chcesz więcej? 

Jeśli zainteresował Cię artykuł o chow chowach mieszańcach, zapraszamy do zapoznania się z innymi tekstami dostępnymi na stronie: 

Zobacz też:  Czy można strzyc chow-chow?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też