Chow chow labrador- niezwykły mieszaniec chow chow

Chow chow to cudowna i dosyć popularna rasa psa. Natomiast chow chow labrador to niezwykła mieszanka, która powstała z skrzyżowania dwóch ras: labradora z chow chow. Jakie są najczęściej spotykane cechy takiego psa? Jakie są inne często spotykane krzyżówki chow chow?
chow chow labrador

Chow chow labrador- cechy charakteru

Labrador i chow chow to kompletnie inne rasy, różniące się nie tylko wyglądem, ale również charakterem. Chow chow to delikatnie zdystansowany, lekko uparty, ale spokojny pies, natomiast labrador to  zupełne przeciwieństwo- chodzący wulkan szczęścia i serdeczności. Potrafisz sobie wyobrazić niezwykle przyjaznego labradora zaprzyjaźnionego z niezależnym chow chow? Może to być nieco dziwne połączenie, prawda? Pierwsza taka hybryda powstała w Stanach Zjednoczonych i została nazwana Chabrador. Pomimo obaw, w wyniku skrzyżowania tych dwóch ras otrzymano niezwykłego szczeniaka będącego hybrydą najlepszych cech charakteru tych dwóch ras! Można mieć pewność, że taki pies będzie niesamowicie inteligentnym, lojalnym i przyjaznym psem, oczywiście jeśli zostanie on odpowiednio zsocjalizowany i wychowany. Musisz być jednak świadomy, że jeden chow chow labrador może być bardziej przyjazny i skory do pieszczot, a drugi (nawet pochodzący z tego samego miotu) może być lekko zdystansowany i bardziej spokojny.

Chow chow labrador- wygląd

W kwestii wyglądu możesz być prawie pewny, że chow chow labrador będzie psem sporych rozmiarów. Dorosły i zdrowy pies będzie prawdopodobnie ważył od 22 do 33 kg i miał wysokość od 45 do 60 cm. Dodatkowo chow chow labrador będzie posiadać dość wymagającą, puchatą i gęstą sierść, dlatego powinieneś być świadomy, że Twój pupil będzie wymagał odpowiedniej pielęgnacji. Większość piesków powstałych w wyniku tej krzyżówki ma dłuższy pysk i głowę podobną, jeśli chodzi o kształt, do głowy labradora. Ponadto możesz się spodziewać brązowych (rzadziej niebieskich) oczów. Co ciekawe wiele takich hybryd ma niebieski język jak chow chow. Jeśli chodzi o umaszczenie to może być ono różne: czarne, białe, kremowe, rude lub brązowe- w zależności od umaszczenia rodziców. Chow chow labrador ma zazwyczaj długi i puchaty ogon.

Zobacz też:  Chow chow czarny — charakterystyka i zdjęcia

Mieszańce chow chow

Istnieje wiele innych popularnych krzyżówek chow chow tak zwane mieszańce chow chow. Jedną z nich jest chow chow husky, który ma niepowtarzalny wygląd i przypomina małego niedźwiadka. Pewnie nie raz spotkałeś się z nazwami takimi jak: chow chow panda, chow chow lew, chow chow tygrys. Niestety nie są to żadne krzyżówki chow chow, które można kupić i cieszyć się psem o wyglądzie przykładowo niedźwiedzia pandy. Niezwykły wygląd tych psów nie jest zasługą zmieszania dwóch ras, ale wizyty u specjalnego fryzjera. Istnieje również mylne stwierdzenie, że można kupić chow chow miniaturkę. Oficjalnie nie istnieje żadna uznana krzyżówka chow chow tego typu.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też