Chow chow kolory – jakiego koloru są chow chow?

Psy niezwykłej rasy chow chowwystępują tylko w pięciu podstawowych kolorach. Są nimi czerwień, cynamon, błękit, kremowy i klasyczna czerń. Wspólną cechą każdego ubarwienia są ciemniejsze uszy lub jaśniejsze, podpalane odcienie ud i spodu ogona. 
Chow chow kolory

Wszystkie inne kolory, które można spotkać w umaszczeniu chow chow, są pochodnymi tych pięciu rodzajów kolorów. Wszystkie kolory chow-chow takie, jak czekolada, srebro, liliowy czy szampański są tylko mieszanką kolorów podstawowych. Błędem jest uważać którykolwiek z tych kolorów za rzadszy lub sądzić, że przedstawiciele jednego umaszczenia są cenniejsi niż psy o innym umaszczeniu.

Czarny Chow Chow 

Chow chow czarny ma poważny, czasem trudny charakter. Chow-chow w tym konkretnym kolorze są znane ze swojego szczególnego oddania właścicielowi. Charakterystyczne dla tego umaszczenia jest szare przebarwienie na spodzie ogona, czarne wargi i nos, oczy ciemne, a dziąsła i język czarno-niebieskie. Na słońcu sierść czarnych chow chwilami  brązowieje, dlatego taki pies jest czasami nazywany czekoladowym. 

Czerwone chow-chow, chow-chow rudy 

Chow chow rudy, płowy lub czerwony są najczęstszym u Chow i jest bardzo poszukiwanym przez przyszłych właścicieli. Ubarwienie to występuje w gamie od jaśniejszego odcienia moreli w okolicy ogona i na nogach do bardziej nasyconego koloru wokół łba. Odcienie koloru czerwonego mogą być bardzo różne, od jasnoczerwonego do chow chow brązowego, a nawet ceglanego. Chow Chow, o tak jasnym i pięknym kolorze sierści wyglądają wyjątkowo szykownie. Ich urody dopełnia czarny nos i ciemny odcień oczu. Większość psów o tym umaszczeniu znajduje się w szeregach czempionów. W ostatnim czasie chow-chow w takim kolorze to rzadkość.

Niebieski chow chow

Niebieskie Chow chow są w rzeczywistości bardziej srebrnym odcieniem z niebieskawym połyskiem na końcach sierści. Paleta odcieni niebieskiego Chow Chow jest bardzo zróżnicowana od głębokiej szarości po srebrzysty błękit. Nos i oczy tych psów są również ciemnoszare, a język i podniebienie niebieskie. Czasami pod wpływem słońca niebiesko ubarwione Chow Chow mogą lekko zbrązowieć i przybrać odcienie rdzy.

Chow cynamonowy 

Porównanie z cynamonem nie daje pełnego obrazu tego umaszczenia. Paleta jest tutaj bardzo zróżnicowana od delikatnego beżu z lekkim różowym odcieniem, po ciemniejszy z niebieskawym odcieniem. Ubarwienie to zmienia się w zależności od gry światła i warunków pogodowych. Tak więc, jeśli na zewnątrz jest pochmurno, chow chow cynamonowy będzie bardziej czerwony z nutą kawy. Ale przy słonecznej pogodzie kolor cynamonu zyska fioletową poświatę. Chow-chow o kolorze cynamonowym są psami o najłagodniejszym charakterze, poza tym mają najdłuższą sierść w porównaniu z psami tej rasy o innym umaszczeniu.

Zobacz też:  Chow chow husky - jak wygląda?

Kremowe chow-chow

Kremowe chow chow , nazywane również białymi chow chow, są bardzo piękne i najrzadsze. Odcienie koloru kremowego są również zróżnicowane. To luksusowe futro Chow Chow sprawia, że wygląda jak niedźwiadek. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też